Klub sportowy Zadzior Buczyna powstał w 1998 roku. Inicjatorami byli Krzysztof Nonas, Zofia Kalińska i Jerzy Śnioszk. Klub został utworzony pod nazwą LZS Buczyna. Człon „Zadzior” zyskał dzięki pomysłowi pana Benedykta Guzikowskiego. W 2001 roku „Zadzior Buczyna” awansował do „A” klasy. Cztery lata po tym wydarzeniu, w 2005 roku, Klub był organizatorem I Turnieju o puchar Starosty Polkowickiego. Ostatni raz turniej rozgrywany był w 2009 roku. Wówczas drużyna zdobyła nagrodę główną spośród 23 drużyn. W związku z tym, iż był to ostatni turniej to do dzisiaj jest posiadaczem pucharu oraz obrońcą tytułu. W 2013 roku „Zadzior” dotarł do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym i zajął II miejsce. Zespół pod nazwą „Klub Sportowy Zadzior Buczyna” zarejestrowano w Starostwie Powiatowym w Polkowicach w 2015 roku.


W marcu 2022 roku Klub Sportowy Zadzior Buczyna podziękował za wieloletnią współpracę trenerowi Mariuszowi Jurkowi, który pełnił obowiązki trenera przez 9 lat. Wraz
z drużyną wywalczył on historyczny awans do klasy okręgowej. Jako szkoleniowiec charakteryzował się nieustającą wolą walki, charyzmą i wiarą w zespół. W związku z powyższym zarząd Klubu Zadzior Buczyna podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z nowym trenerem, panem Tomaszem Ficnerem.
 

Pan Tomasz Ficner, trener Klubu Sportowego ''Zadzior Buczyna"

Prezes - Grzegorz Bochen
Wiceprezes Zarządu - Krzysztof Nonas
Skarbik - Marek Koszmider
Sekretarz - Marian Wywiał
Członek Zarządu - Patryk Peszko

Kontakt

Buczyna 49/7
59-160 Radwanice
tel. 607 683 642